A hőség számos veszélyt hordoz magával a szervezetre nézve. Ilyen például a hőstressz.
Ha a hőmérő higanyszála napközben tartósan 30 fok feletti értéket mutat, akkor magas hőstressznek vagyunk kitéve, és ez komoly terhelést gyakorol szervezetünkre!
Ebben az időszakban az ember szokatlanul fáradt, és nehezebben is koncentrál. Időre van szüksége a fokozott hő terheléshez való alkalmazkodáshoz.
Ilyenkor nehezebben lehet aludni, ami által szintén fáradtabbak és kimerültebbek vagyunk.
A tartós melegben erősödnek a gyulladásos folyamatok, valamint a hősokk hatására csökken a vénákban a vér áramlása, ami növeli a mélyvénás trombózis kialakulásának esélyét.
Ilyenkor lappangó gyulladások is belobbanhatnak, és az ízületi gyulladások, a sebek is fájdalmasabban gyógyulnak.
Az izzadás során azonban nemcsak folyadékot, hanem értékes ásványi anyagokat is veszítünk. Ezért fontos a folyamatos ivás és ásványi anyag pótlás különböző izolációs italokkal!
Az immunrendszerünk pedig intenzívebb támadásnak van kitéve, hiszen a melegben a kórokozók is könnyebben szaporodnak, így gyakran tapasztaljuk, hogy betaknyosodunk, pedig nagyon meleg van.
Fontos, hogy mindig legyen nálunk kézfertőtlenítő, amivel csökkenthetjük velük a bacikat. Nekem a Touchland levendulása vált be, mert egyszerű használni, nem hagy nyomot, nem törik le a teteje és folyik bele az egész a táskámba, és még ragadós utóérzetet sem hagy a bőrön...
A hőségben pedig fogadd meg a következő tanácsokat:
- Figyeljünk a folyadékbevitelre és ásványi anyag pótlásra
- Mindig legyen nálad víz! Én kulacsot hordok magammal, és azt töltöm mindig újra. Hál istennek Magyarországon mindenhol iható minőségű a víz...
- Hűtsük magunkat, használjunk hűsítő kendőt! Nem csöpög és a városban való járkálás közben is lehet a nyakunkban, és másfél órán keresztül simán hűti folyamatosan az embert... Ami valljuk be szép teljesítmény!
- Kerüljük a csípős, fűszeres, magas só- és cukortartalmú ételeket, mert egyrészt izzasztanak, másrészt folyadékot vonnak el!
- Kerüljük a túlzott kávé fogyasztást, mivel ez is antifolyadék, tehát megköti a vizet.
- Délelőtt 11 és délután 16 óra között lehetőleg ne tartózkodjunk napon.
- Legyünk minél többet árnyékban (rendes fedett épület, vagy sötét napernyő alatt).
- Használjunk kézfertőtlenítőt a baktériumok ellen!
Amennyiben gyerekkel vagy, akkor mindenképp uv védő napvédős babakocsit használj, vagy ha nem olyan vagy, akkor szerezz be egy olyan naptetőt vagy napernyőt!
A kánikula ellen pedig tegyél bele babahűtő hidrogél alapú hűsítő matracot , mert az szinten tartja a baba testhőjét, és nem kap guta ütést az 50 fokban!
És kend be!!! Nagyon fontos, hogy kend be a gyereket magas (minimum 30 faktoros) babáknak kifejlesztett napvédővel!!!
Legyen nálad mini hűtőtáska az anyatejnek, a víznek, a babakajának! Vannak nagyon cukik a Tschiboban és a Tigersben is!